Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MEDIAS
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Turism > Orase
Pages: 1, 2, 3
licurici
haideti sa scriem si despre medias ... de-acolo sunt de loc ... acolo am copilarit ... acolo am invatat ... pana la terminarea liceului ... frumos oras
CrYsSu`
Nu stiu mai nimic de acest oras. Nu mai bine ne pui poze si noi le comentam? biggrin.gif tongue.gif..sau macar sa vedem
licurici
intra pe site-ul orasului...si o sa vezi acolo poze tongue.gif
CrYsSu`
ok
maybe
ce-aveti tuh, cu orasu meu? rolleyes.gif
errrr
sand
io am venit dintr-un oras mic, asa ca nu-s pe dinafara cu atmosfera unui "targ de provincie" smile.gif dar din ce-am vazut pe net, pot zice ca-i un oras frumos, iaca:

chit ca nu poti da o be..na fara sa stie tot targu'! laugh.gif
CrYsSu`
imi plashe mult a 2 a poza laugh.gif kiss.gif
sand
Asa-i, cris, numa ca asteptam "cunoscatorii" sa ne zica ce si cum! wink.gif
CrYsSu`
Nu stiu nimic despre orasul respectiv` mellow.gif tongue.gif
sand
Las' c-o sa stii, ai tat timpu' in fata ta! wink.gif
CrYsSu`
Ieep` asa e`! tongue.gif

maybe
ei, intre timp a disparut singurul element neconcordant -cabina telefonica albastra, din prim planul fotografiei 2, iar sub teiul din stanga s-a asezat o terasa cu bereeeeeeeeeeeeee, evident biggrin.gif
CrYsSu`
Esti sigura ca aia e o terasa cu bere?
licurici
dezvoltam poza 2....

e in centru ... in stanga e un parc frumos...in dreapta e casa schuller, se tin expozitii si concerte, si turnul ce se vede e turnul trompetilor...acolo e o biserica in care se tin concerte de orga...si tot acolo e liceul unde am terminat eu tongue.gif

deci...ecentrul

poza 1 e ... GARA!!!
CrYsSu`
Merci pentru descriere , licurici`! kiss.gif
jolie_jojo
Dap... Gara o cunosc si io prea bine laugh.gif
Si terasa din fata casei de cultura (sper sa nu ma insel tongue.gif )
licurici
mai...in fata casei de cultura este terasa...in culturalizeaza pe medieseni cu de tate ... tongue.gif
maybe
laugh.gif laugh.gif manca-va-ti nasu, amandoo tongue.gif
sand
Mie-mi place si primaria! smile.gif arata ... altfel, nu stiu sa zic ... parc-ar fi scoala, parc-ar fi hotel ... ori poate spital!? unsure.gif

La balconasu ala nu cumva se poate servi ceva, asa, de sete?! biggrin.gif (sper sa nu va suparati ... prea tare, astia de cunoasteti! smile.gif )

licurici
nu ma supar ... io cel putin ... incerc sa imi mananc nasu dupa cum ne-a indemnat maybe tongue.gif

mey ... ce sa zic?... si eu am aceeasi impresie ... aduce a ... spital ... mie asa mi se pare... un se deosebeste prea mult de policlinica oraseneasca sau de spitalul municipal...de mic copil am aviut senzatia asta cu primaria noastra ...

amu sa ne scuze cei de-acolo tongue.gif

in piata in care e primaria, e si casa de cultura a sindicatelor - acolo unde se culturalizeaza oaminii la o berica mica tongue.gif, dar mai este si hotelul oreasului-asta inca e de stat cum se zice ... da si asta aduce la fel...a spital..un fel de continuare a primariei si a spitalului municipal mellow.gif ... si... la piata respectiva ii spune ... PIATA CORNELIU COPOSU ... de ce ... habar nu am huh.gif dar...ni ashe ii zace...

una peste alta ... sa stiti ca mie imiplace oraselul ... are si parti frumoase...e o fosta cetate ... cu turnuri vechi, ziduri ... are istorie in schinare ...

are cladiri vechi ... una de exemplu e liceul unde am invatat eu ... liceul teoretic stephan ludwig roth ... pe vremuri a fost castel cica ... are pasarele si poduri peste tarnava ... deci ... HAIDETI MEDIESENCELOR si cei ce l-ati vizitat ... spuneti si voi ca io parca prea il ridic in slavi deja ... nu de alta da sa nu se ia careva de mine rolleyes.gif
sand
Pai mai pune poze, dac-ai! smile.gif
licurici
:cry2: da nu stiu cum ...
sand
las' ca rezolvam noi, rabdare wink.gif
maybe
meyyyy, desteptilor, poza primariei nu mai e de actualitate
va spun io
pe terasa aia de-o vedeti se bea de mult, bere
iar la subsolul pe care nu-l vedeti... bagati imaginatia tongue.gif
sand
nait clab? biggrin.gif
maybe
laugh.gif laugh.gif laugh.gif vrei sa stii cine e maestru de ceremonii? tongue.gif
sand
primaru? laugh.gif
maybe
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif daca vrei sa te insori iar... da biggrin.gif
sand
zi-i sa tina un loc liber ... ca nu se stie! laugh.gif
maybe
laugh.gif laugh.gif laugh.gif stii cum se cheama cand faci aceeasi greseala de doua ori? biggrin.gif
sand
buey, io ziceam sus, la terasa! biggrin.gif si sa puna ceva la rece! tongue.gif tu ziceai jos? laugh.gif
maybe
laugh.gif laugh.gif laugh.gif la oara asta... peste tat, da stii ce-i aia peste tat, absolut peste tat? biggrin.gif
sand
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif puncte puncte tongue.gif
licurici
beeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyy ... ce se alege de mediesul meu...
las ca tre si dintr-alea de nuapte tongue.gif ...bine ca is in primarie...asa se educa uaminii laugh.gif
da serios amu maybe...cum e amu primaria? de un an n-am mai dat pe-acasa blush.gif
jolie_jojo
CITAT(licurici @ Sep 13 2008, 04:49 PM) *
beeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyy ... ce se alege de mediesul meu...
las ca tre si dintr-alea de nuapte tongue.gif ...bine ca is in primarie...asa se educa uaminii laugh.gif
da serios amu maybe...cum e amu primaria? de un an n-am mai dat pe-acasa blush.gif

Cred ca asa arata in 29.06.2008 Maybe am sau nu dreptate?? tongue.gif
Click to view attachment
licurici
CITAT(jolie_jojo @ Sep 16 2008, 08:54 PM) *
Cred ca asa arata in 29.06.2008 Maybe am sau nu dreptate?? tongue.gif
Click to view attachment

buaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnn...chef de chef acolo fratzica ...
cladirea a ramas la fel ...si din cate imi amintesc je...cam asa arata in fiecare vara piata din fata primariei tongue.gif
maybe
eeeeei, ia faceti voi sapte km nord si va arat si viata la tara -vara tongue.gif
http://www.youtube.com/watch?v=ou01TQe1_nE&NR=1
(imi place cum se distreaza Andries biggrin.gif )
licurici
CITAT(maybe @ Sep 18 2008, 11:35 AM) *
eeeeei, ia faceti voi sapte km nord si va arat si viata la tara -vara tongue.gif
http://www.youtube.com/watch?v=ou01TQe1_nE&NR=1
(imi place cum se distreaza Andries biggrin.gif )

baniciu mereu se distreaza excelent...nici un concert nu am ratat cu el...si cand a fost la medias...am stat foarte aproape de el...e un om si un cantaret super...
si piesa asta ...e una din preferatele mele tongue.gif
sar,na maybe! pup
licurici
Click to view attachment

vedere din parcu central spre turnul trompetilor...
CrYsSu`
ce frumosssss wub.gif
licurici
CITAT(CrYsSu` @ Sep 20 2008, 07:16 PM) *
ce frumosssss wub.gif

acolo unde e turnul...e si liceul unde am absolvit eu
CrYsSu`
vreau si euuuuuuuuuu

apropo...si acum locuiesti pe acolo?
licurici
amu is la brasov...acolo la medias am copilarit...
CrYsSu`
ohoo..Brasov wub.gif

am si eu o fosta colega care s-a mutat pe acolo
sand
Ci naiba ati facut, uei de-ati luat-o cu patru la zero ieri? tongue.gif halal ... biggrin.gif

CrYsSu`
Fotbal cumva? protest.gif blink.gif
sand
Nu stiu daca ce fac ei se cheama fotbal! laugh.gif
licurici
ueeeeeeeeiiiiiiiiiiiiii ... da cand am batut pe poli cu 4-1????? aia ati uitat 'ai???
lasa ca va tin io minte la pomu de crashiun... angry.gif
si totusi...am jucat cu steaua ... nu cu un no name nu stiu de care ... si nu e echipa de top nici gazu...abia ce iti veniti din b saracutii

ueeeeeeeiiii...iar is offtopic ... asta trebuia scris la liga 1...i va rog nu ma mai faceti sa fiu offtopic...ca se ia lumea de mine ,,, dry.gif
CrYsSu`
Calmeaza-te licurici! tongue.gif biggrin.gif laugh.gif
licurici
ma calmez...da io mereu is offtopic... laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno