Help - Search - Members - Calendar
Full Version: La munca ...
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Discutii Diverse
Pages: 1, 2, 3
licurici
ce fel de activitati se desfasoara la munca? ... asta oe langa munca obisnuita ....cea pt care am /ati fost anngajati ...
hai sa vedem cum munceste poporul roman ... de pretutindeni tongue.gif
CrYsSu`
eu muncesc la scoala stau ore intregi intr-o nenorocita de banca si ascult ce palavrageste x si y! dry.gif

Plus ca din cand in cand mai primesc si salariu...de cele mai multe ori..mare! (adica note tongue.gif )

nu mai zic ca vin acasa cu o febra musculara la maini si la picioare(in caz de avem si sport)

jolie_jojo
CITAT(licurici @ Sep 25 2008, 08:33 AM) *
ce fel de activitati se desfasoara la munca? ... asta oe langa munca obisnuita ....cea pt care am /ati fost anngajati ...
hai sa vedem cum munceste poporul roman ... de pretutindeni tongue.gif

Hm... te referi poate la datul cu guguloaie de hartie in colegi?
Trimis de email uri haioase?
Momentele alea in care pur si simplu nu ai ce face si stai si prinzi panza de paianjen la popou pe scaun?
Facutul de cafele? bautul de cafele?
Cearta cu o ''centralista- piz...'' la tel .... genul ala de gloaba care habar nu are pe ce lume traieste??

That stuff???? laugh.gif
licurici
hai ca-i buna
this kind of stuff...si nu numai
mai urli la caine ca latra de-amproasta
mai trantesti cate-o usa si zashi:bey da toti aveti casa-n panta de nu va sta usa-nchisa?
mai schimbi postul de radio ca-i nasoala muizca
si pana la urma ...colegii ajung la concluzia ca...te-ai trezit cu fata la cearsaf laugh.gif laugh.gif
jolie_jojo
Vreti sa faceti chestii noi la job.... incercati asta... apoi spuneti cum o iesit laugh.gif

Zece motive ca sa te duci dezbracat la munca

1. Seful tau zbiara tot timpul: “Vreau sa-ti vad fundul aici la ora 8!”
2. Profiti de radiatiile emise de monitor pentru a te bronza pe tot corpul.
3. “Mi-ar placea sa contribui si eu, dar mi-am uitat portofelul in pantaloni!”
4. E un mod original de a demonstra tuturor ca nu esti dotat doar intelectual.
5. Poti sa iti adaugi in sectiunea profesionala, pe CV-ul si asa exagerat, “Dansator exotic”.
6. Vrei sa vezi daca e intr-adevar ca in vis.
7. Colegii nu-ti mai fura pixurile dupa ce au vazut unde le tii.
8. Distragi atentia de la faptul ca ai mai venit si beat la serviciu.
9. Da un sens cu totul nou expresiei “Iti sta parul aiurea!”
10. Nu-ti fura nimeni scaunul……

licurici
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
maybe
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

iar daca vrei o zi libera

1. Intotdeauna suna-ti seful pentru a-i spune ca nu vii

2. Nu fi foarte exact. Spune-i sefului ca ai o migrena sau ca ai facut intoxicatie alimentara, dar nu intra in detalii

3. Intoxicatia alimentara chiar este o excelenta falsa boala. Vine pe neasteptate, dureaza o zi, seful chiar nu vrea sa auda amanunte si, in plus, toata lumea a trecut, la un moment dat, prin asta

4. Nu scrie pe blog ce faci in ziua in care "esti bolnav"

5. Nu te intoarce la birou, in ziua de dupa "boala", bronzat sau imbracat in ceva vizibil nou

6. Alege-ti o zi de marti sau miercuri pentru a te preface ca esti bolnav
jolie_jojo
CITAT(maybe @ Sep 25 2008, 04:35 PM) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
6. Alege-ti o zi de marti sau miercuri pentru a te preface ca esti bolnav

laugh.gif Vinerea nu mere ca sa o leg cu weekendul? laugh.gif
maybe
laugh.gif e, acuma sa ma ierti, da prea multa transparenta strica biggrin.gif
CrYsSu`
am venit de la munca (aka scoala) dry.gif
maybe
treci la culcushe, mai e si maine o zi biggrin.gif
CrYsSu`
doar maine si scap
maybe
iacata si sfanta vineri biggrin.gif
licurici
CITAT(jolie_jojo @ Sep 25 2008, 02:45 PM) *
laugh.gif Vinerea nu mere ca sa o leg cu weekendul? laugh.gif

apropo de secretare laugh.gif
a noastra ... ASTA o facut ... cica e racita ... de-o saptamana e beteaga rupta da abia azi si-o luat liber ... laugh.gif
deci... laugh.gif
CrYsSu`
Azi la munca..mi-am pregatit halatu.. rolleyes.gif

licurici
CITAT(licurici @ Sep 26 2008, 06:58 AM) *
a noastra ... ASTA o facut ... cica e racita ... de-o saptamana e beteaga rupta da abia azi si-o luat liber ... laugh.gif
deci... laugh.gif

avem o "secretara" noua...o colega...super faina tipa...din tate pctle de vedere rolleyes.gif ti mai mare dragu sa meri amu in secretariat tongue.gif
CrYsSu`
dar voi lucrati la birou?
licurici
da unde crezi ca lucram????
era sa zac ceva porcos amu wink.gif
CrYsSu`
pai ... acum nu intelegeti gresit...dar exista si alte moduri de a lucra..nu neaparat la birou...eu de unde era sa stiu? laugh.gif biggrin.gif
maybe
corect, io am munca de teren biggrin.gif

azi tongue.gif
CrYsSu`
smile.gif
licurici
birou scrie pe fruntea mea...da maine ... TEREN!!! wink.gif
jolie_jojo
CITAT(licurici @ Sep 26 2008, 08:58 AM) *
deci... laugh.gif

Ce mai sari de la una la alta madam .... laugh.gif
Sa nu-mi spui ca o racit la ovare din pricina de fusta mult prea scurta laugh.gif Transmite-i din partea mea ca texte d-astea nu mai tin de ceva vreme... si totodata multa multa .... bafta in cariera. Si asta numa pt ca tin cu tine tongue.gif

PESEU: M-am trezit Luni si m-am gandit Marti sa ma duc Miercuri la munca...
Da` cand am vazut Joi ca vine Vineri, ce dracu' sa caut Sambata la munca... cand Duminica e zi libera ... laugh.gif
maybe
CITAT(jolie_jojo @ Sep 26 2008, 12:45 PM) *
PESEU: M-am trezit Luni si m-am gandit Marti sa ma duc Miercuri la munca...
Da` cand am vazut Joi ca vine Vineri, ce dracu' sa caut Sambata la munca... cand Duminica e zi libera ... laugh.gif
laugh.gif laugh.gif laugh.gif brutus
jolie_jojo
Ceva de genu '' las-o bah ca mere ase '' laugh.gif
licurici
pai cam ceva de geu ASTA o facut si secretara noastra
mama da si ce liniste o fost azi in toata cladirea...oameni calmi, linistiti, calzi la suflet ... rolleyes.gif
jolie_jojo
O fi fost de la aer laugh.gif Le-a trecut?
licurici
secre ... inca cica ii in conshediu...deci uichend preluuuuuungit wink.gif
sand
Nus' cum ii la tini, licuriceo, da' la moa a fos' naspa cind o lipsit don'soara secre ... wacko.gif mai aveam oleak si veneam in fusta la serv laugh.gif
licurici
CITAT(sand @ Sep 29 2008, 08:43 PM) *
Nus' cum ii la tini, licuriceo, da' la moa a fos' naspa cind o lipsit don'soara secre ... wacko.gif mai aveam oleak si veneam in fusta la serv laugh.gif

la noi ii super fara secre ... o colega ii tine locul siu e excelenta tipa! ti mai mare dragu sa mergi in secretariat acum...dar revine adevarata secre si...incepe misiunea ... OCOLITI SECRETARIATUL tongue.gif
sand
trimite-o la mini ... ii frec ridichea de nu se vede! laugh.gif

licurici
te face ... ou si cu otet de-i stai in cale...si cand vb parca urla tongue.gif
jolie_jojo
Sandule.... te provoc sa ma incerci pe mine... secretara fiind in principiu da??
De nu ti-oi pune chelea-n bat sa nu-mi spui tu mie Domnisoara Oaky shout.gif

Ce mai facem pe la munci, intrebati voi? bem cafeeeeleeee dance.gif
licurici
stam pe net si ascultam muzica rap.gif
jolie_jojo
Dam cu aspiratorul, stergem praful si udam florile... zici ca-s acasa laugh.gif
sand
QUOTE (licurici @ Sep 30 2008, 09:08 AM) *
te face ... ou si cu otet de-i stai in cale...si cand vb parca urla tongue.gif

las' c-am io ac de cojoku iei cool.gif si-tz spun si cum: o tratez exact altfel de cum s-ar astepta! e cea mai buna metoda sa pui cu botu pe laba una k ia! diablo.gif
sand
QUOTE (jolie_jojo @ Sep 30 2008, 10:18 AM) *
Sandule.... te provoc sa ma incerci pe mine... secretara fiind in principiu da??
De nu ti-oi pune chelea-n bat sa nu-mi spui tu mie Domnisoara Oaky shout.gif
...

deci restu' nu ma-ntereseaza biggrin.gif
maybe
so, oaky, sa vad cum te scoti acuma tongue.gif
jolie_jojo
La naiba dry.gif
licurici
bey...nu uitati totusi...ca sunteti ... la munca ... tongue.gif
deci...rufili nu sa spala-n public...adica in secretariat tongue.gif
LauCalin
Mah misto la voi la munci smile.gif. Adevarul e k nici eu n-am de ce sa ma plang... deocamdata, ca lucrez de vreo doua saptamani intr-o sala mare cu multe birouri unde suntem vreo 4 baieti si 15 fete. E cam naspa, credeti-ma dry.gif . Ieri o venit o tipa care pana acum o fost in concediu si a inceput sa faca niste glume cu mine de nu-mi venea sa cred. Adik niste glume de prost gust care, totusi daca vrei sa le faci, nu le faci cu cineva pe care-l cunosti de nici doua ore aggressive.gif tongue.gif. In fine, exceptamd faza asta totul e ok.
Am o sefa destul de faina (din toate punctele de vedere) care are si o voce super faina wub.gif blush2.gif
licurici
CITAT(LauCalin @ Oct 16 2008, 05:38 PM) *
Mah misto la voi la munci smile.gif. Adevarul e k nici eu n-am de ce sa ma plang... deocamdata, ca lucrez de vreo doua saptamani intr-o sala mare cu multe birouri unde suntem vreo 4 baieti si 15 fete. E cam naspa, credeti-ma dry.gif . Ieri o venit o tipa care pana acum o fost in concediu si a inceput sa faca niste glume cu mine de nu-mi venea sa cred. Adik niste glume de prost gust care, totusi daca vrei sa le faci, nu le faci cu cineva pe care-l cunosti de nici doua ore aggressive.gif tongue.gif. In fine, exceptamd faza asta totul e ok.
Am o sefa destul de faina (din toate punctele de vedere) care are si o voce super faina wub.gif blush2.gif

deci primul pas a fost facut...place shafa tongue.gif
iar cu tipa cu glumitele...indiferanta totala si sa vezi ce se va linisti...parerea mea

eh!asa e si secre a noastra dar...o ocolim si mergem mai departe laugh.gif
jolie_jojo
Hai sa va dau alta chestie tare... proaspata de pe mess tongue.gif
De recitat solemn la inceperea zilei de munca:
"

Iubesc biroul meu fără lumină!
Mă simt în el ca vulpea-n vizuină!
Iubesc mobila gri, plină de praf,
Dulapuri burdusite, hârtii vraf.
Concediul nu-l iubesc defel !
Nici nu mai vreau s-aud de el!
Nu trebuie să dorm!
Nu vreau să am odihnă!
De nu muncesc, deloc eu nu am tihnă !
De munca mea sunt fericit,
Nimic atâta-n viată n-am iubit!
Iubesc computerul fereastră
Cu scăfârlia lui albastră.
Iubesc sedintele mai lungi
Când am în creier cifre, dungi.
Iubesc, vă spun acu' din nou,
Să stau o viată la birou!
Îmi place munca!
As munci
Mai mult în fiecare zi.
Nu vreau salariu!
Nu vreau stimă!
Mi-ajunge critica drept primă!"

laugh.gif
Si ce spuneati? Va place la job a? tongue.gif tongue.gif tongue.gif
FireEyes
Via email smile.gif

Despre obsesii romanesti

Romanii sunt obsedati.De diferite lucruri…Asta n-ar fi o problema daca aceste obsesii ar fi constructive. Uite, japonezii sunt obsedati de electronica si au ajuns unde au ajuns. Francezii sunt nespalati dar
au nasuri fine si sunt obsedati de parfumuri. Si uite unde au
ajuns. Si exemplele ar putea continua. Din nefericire, la noi
obsesiile nu sunt de natura colectiva. Adica, desi romanii impartasesc cam aceleasi obsesii, ele sunt profund egoiste si privesc fericirea personala chiar in detrimentul tuturor celorlalti.

TOP 10 OBSESII ROMANESTI

1.Obsesia cu "casa pe pamant".Toata lumea si-ar da 20 de ani din viata ca sa aiba casa pe pamant. Nu conteaza ca vei sta ORE IN SIR in trafic!!!Nu conteaza nimic! Casa pe pamant sa fie!

2.Obsesia televizorului. Romanul e devorator de televiziune. S-au
facut niste cercetari si cica noi am fi cam cei mai avizi din Europa. Adica ne uitam cel mai mult la televizor. Si, asta e geniala,avem cele mai multe televiziuni!!! Mi se pare fascinant ca romanul este "europeanul" cel mai telespectator avand in vedere ca in Romania sunt, cu cateva exceptii, cele mai imbecile si mai de prost-gust productii!

3.Obsesia Coelho. Daca n-ai citit Coelho…n-ai viitor frate! "Pai am
citit Dostoievski, Tolstoi, Salinger,Marin Preda, Nichita
Stanescu…" "Te pisi pe ei! Citeste Coelho!"

4.Obsesia tzatzelor. Aproape toti producatorii tv au urmatoarea obsesie: "Tzatzele aduc rating!" Si stiti ce e misto! Ca de cativa ani incoace s-a dovedit a fi complet fals. Oamenii au la dispozitie internetul pentru laba. Dai un click si gata!Cine dracu' mai asteapta emisiunea cu "Mama Natura" ca sa-i "de in cap lu' mutu". (scuze Adriane dar asa e expresia! Daca vrei schimbam: "sa'i dea in cap lu' Chivu")

5.Obsesia messenger. Asta e,totusi, un fenomen global. Pai daca a ajuns mama sa-mi dea buzz si sa-mi reproseze ca stau pe invisible…

6.Obsesia haiduceasca. Dupa o sticla-doua de vin si cel mai prapadit roman devine haiduc la orice nunta. Fura mireasa,cere rascumparari…Si dup-aia, haiducia maxima. "Pusca si cureaua lataaaaaa…". Apoi recunoaste ca e impotent: "Ce barbat AM FOST odataaaaa…"

7.Obsesia auto. In Romania exista cea mai dinamica piata auto. Punct. Pe strazile noastre exista masini cum n-au vazut nici parizienii, nici londonezii…Punct.

8.Obsesia carnii din congelator. Cu toate ca au trecut 20 de ani de cand gasesti sute de feluri de carne si la 4 dimineata, romanul inca isi mai incarca pana la refuz congelatorul. Sa fie acolo…Cine stie…

9.Obsesia celulara. Pentru roman, telefonul mobil reprezinta un statement. Am vazut vanzatoare in magazinul Titan care aveau telefon de
3 ori mai scump ca al meu desi eu poate castig de 30 de ori mai mult. Asta e un mare mister. Cum ajunge un om cu salariu de 10 milioane sa aiba un mobil de 20 de milioane? Si sa dea beep cu el!!!!!!!

10.Obsesia "daca ala nu face, de ce sa fac io?". Asta de obicei e completata si cu o doza de mandrie: "Ce? Sunt mai prost?!" DA! >>
jolie_jojo
Buuuueyyyy aci' vb despre JOB rolleyes.gif
FireEyes
pai daca l-am primit pe mailul de la job smile.gif acum ce vrei !
jolie_jojo
Nu vreau sa par scarboasa dar ete aci ' http://cafenea.itbox.ro/index.php?showtopi...t=0&start=0 wink.gif
FireEyes
ops wink.gif imi fac mea culpa si-mi cer scuze...
happens.
jolie_jojo
Te iertam numai cu o singura conditie (ce-mi place de mine) sa ne povestesti o faza haioasa de la job... este un MUST DO!!
Altfel.... tongue.gif (hai ca ai fost cam scump la vorbe in ultima vreme tongue.gif )
tuffgirl
Eu lucru cu al meu...cate odata imi vine sa dau cu ceva dupa el...cate o data mi se rupe inima cand il vad cat trage...cate o data imi vine sa las totul shi sa ma duc in lumea larga...cate o data as da oric sa pot sa il ajut mai mult...PROBLEME de tot felul to_become_senile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno