Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Honolulu si Insulele Hawaii
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Turism > Orase
FireEyes
Honolulu este unul dintre orasele unde mi-as dori odata sa ajung. Este unul din cele mai mari orase insulare din lume fiind mai mare decat Miami.

Este capitala arhipelagului Hawaii si va pot asigura din ce am vazut pe Discovery Channel ca este o destinatie de vis. Pe insule se vorbeste engleza, poate nu engleza cu care suntem noi obisnuiti, dar cu putin efort daca stiti engleza va veti descurca.

Una din cele mai pitoresti insule este Oahu, care are si un munte inalt de 4200 de metri.
Plajele sunt superbe fiind protejate special de niste rangers care se ocupa numai cu asta.

Mai am cateva informatii despre Hawaii, pe masura ce ma voi documenta vi le voi impartasi.

Ideea este ca te poti duce in Hawaii si sa nu chelui mai mult de 5000 USD. Zic ca nu e mult in comparatie cu ce au agentiile la oferta.

Si da...iti pot organiza singur excursia pe cont propriu rezervand doar bielete de avion din Romania (pana in Los Angeles) Iar de acolo iti aranjezi avionul catre Hawaii si cazarea (eventual) zic eventual pentru ca si la ei se practica un fel de agroturism si poti dormi la oamenii locului, sa traiesti printre ei si obiceiurile lor.

Revin cu detalii, nu de alta, dar ma fascineaza insulele Hawaii.

Cius smile.gif
FireEyes
iata si niste poze la acest link!

http://www.flickr.com/photos/zhulick/sets/72157594297003793/
sand
mellow.gif Si cui ne lasi faiăr, daca pleci? poate ramai pe-acolo ... ohmy.gif ... laugh.gif
FireEyes
apai internetu ii mare si omniprezent wink.gif deci nu scapati de mine (in cazul in care totusi mi-as lua talpasita prin hawaii) smile.gif
sand
asa, mai, corect, da poate-tz fura mintile vruna din aia care huleshte, adik care danseaza hula, si uiti de noi! biggrin.gif
FireEyes
oi dansa eu hula ... dar si tura prin toate cafenelele itboxsciene smile.gif
deschidem in hawaii o filiala itbox smile.gif

ce parere aveti ? smile.gif
sand
pai, asa, pe net, e greu sa faci diferenta! unsure.gif ... blink.gif si cum adik, tu cu hula si noi cu ... ? tac, ca ma ia iar de urechi tuff! laugh.gif
FireEyes
alte imagini din hawaii, asa sa ne dorim si mai mult sa ajungem acolo.

http://www.flickr.com/photos/janinerussell/tags/hawaii/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno