Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Moda rock
Cafeneaua Itbox > Forum Femina > Moda & Frumusete
Akasha
tongue.gif nu am vazut pe nici un forum vre-un topic asemanator.

so...care este moda rock ca sa zic asa. cum va imbracati voi rockerii si rockeritele ? this is gonna be so cool tongue.gif
Akasha
a ...si am uitat de coafuri ca sa le zic asa. cum va aranjati parul?
Airman04061969
Eu ma coafez country, mey ! Adica tuns numarul unu (aproape chel !) Howdy, y'all ! laugh.gif
marius
irman,
Eu , daca stau bine si mai privesc odata la poza ta,... as jura ca tu nu te tunzi deoarece nu prea ai ce..... :taz:
ehehhhhhh mhuaaaahhhh tongue.gif ce ti-am facut!

Chelosule! laugh.gif
Airman04061969
Hai, da ce ta iei da freza mea, chiparosule ? Vedea-te-as la "Numai Iubirea" ! laugh.gif
marius
O sa ma vezi cand o sa sa iti cada pletele pe laugh.gif umeri, vedea-te-as io la "povestiri adevarate" cu si despre pletosi laugh.gif
Chealba! tongue.gif :taz:
tuffgirl
Mai frumoshilor, fata a spus rockers nu voi. Iar va paruitzi? laugh.gif
Akasha
baaai lasati offtopic`urile plzzzzz am pus si eu o intrebare:P
T0XiC_BaBe
Din kte jtyu yo&din kte am intzeles yo din intreaga "mishkre rock" nu exista o moda,tocmai asta e baza, sa ai un stil propriu,o oarekre originalitate kre sa t exprime.biggrin.gif...altfel,yo ma imbrac in general in haine sport,comode,dar totodata suficient d sexy,fiindca altfel nu ma simt eu..tongue.gif..culorile mele preferate:negru,kaki,gri,roshu inkis,vishiniu,mov (inkis),alb shi km atat.Ma imbrac in genera in blugi;esentzial pt mine e sa aiba talia f joasa fiindk sunt f slaba&nu imi plac deloc blugii q talie normala.Imi plac la nebunie shi fustele,am o intreaga colectzie tongue.gif.Majoritatea hainelor mele sunt d la kvl.Se potrivejte perfect stiulului meu,sunt d klitate shi accesibile k pretz;d`aia le rekomand tuturor.K accesorii am multe bijuterii din argint.N`m dekt 3 gauri:2 in ureki shi una in buric...deci nu prea am urekile ciuruite k majoritatea tongue.gif.N`am cine jtye c freza,am paru` lung,sunt blonda naturala shi imi mai deskid un pic qloarea q vopsea k sa ajung la blond platinat. Am avut tentatzia d a ma face bruneta,da` mi`a treqt k ar fi tb sa ma vopsesc la 3-4 saptamani k mi se vedeau radacinile....km atat!smile.gif))
tuffgirl
:roll: :?: :?
Aneisse
smile.gif))))))))))) Tuff, lasa-te pagubasa, e adevarat, parca e o alta limba!
tuffgirl
Simt ca se apripie o durere de cap.
Foarte curand trebuie sa imi fac appointment sa ma duc la tuns (shi eu shi catzeleul) laugh.gif
Sweety
mai cand aveam rock si punk in bilutza mea purtam numai Negru cu pantaloni largi ,tricori cu ceva "idoli" care ii aveam io adidasii sau bocancii de rigoare , cu lanturi, i lanisoare pe pantaloni zgarzi la gat maini .
Parul binenteles brunet dak mergeam la rocoteci mi_l faceam k o capitza , machiata cu negru rau de tot !!

pai ce sa zik ma simteam cool pe vremea aia 8) 8) :roll:
seimour_birkoff
Daca ar fi sa ma imbrac dupa ultima moda http://www.europemoda.com/
sunt chestii care nu imi plac, asa ca prefer sa imi creez stilul meu propriu,
imi plac bluzele imprimate si am cateva facute la comanda, negre cu diverse desene (devianart) + cateva perechi de blugi pe care i-am rupt strategic (am muncit mult ca sa imi placa cum i-am rupt tongue.gif )
Mai greu cu parul, nu imi sta niciodata cum vreau.
Kabuki
www.kabuki.lx.ro
Aici gasesti accesorii realizate manual, folosind margele colorate, de marimi diferite. Poti sa le faci si cadou!
Poti vedea bratari, coliere, inele si tot felul de oferte la preturi avantajoase. Mai nou, cu cat cumperi mai multe, cu atat reducerea pretului final va fi mai mare.
Join in!
adymacsut
Si care ar fi moda rock din acasta toamna?Eu am mai adaugat o pereche de blugi la colectie!
Posterjo3
wow!
tuffgirl
(Posterjo3)
wow!

Is that all you can come up with? :roll:
adymacsut
Cred ca la moda rock se incadeaza si camasi inflorate.
Solistry...
Eu prefer negrul........
Nemo
De ce nu ma mir? biggrin.gif
Solistry...
Stai linistit ca nu sunt neagra........ biggrin.gif
Sweety
esti gri? laugh.gif
hermina
jesus crist.......si eu sunt rockerita de esenta dar nu ma recunosc in topicul asta nici de ma bateti
CrYsSu`
meey noi suntem emoooo ne aruncam in cap de pe canapeaa! c_band.gif c_quiet_trans.gif c_punk.gif c_wallbash.gif
hermina
c_roll2.gif mda.......asa e
jolie_jojo
CITAT(CrYsSu` @ Oct 4 2008, 11:23 PM) *
meey noi suntem emoooo ne aruncam in cap de pe canapeaa! c_band.gif c_quiet_trans.gif c_punk.gif c_wallbash.gif

Care este legatura intre emo si moda rock?
Aaaaa incerci sa ne spui, poate, ca multa lume le confunda? rolleyes.gif
talib
stiu cum e jo, si mie mi se spune la scoala ca-s emo, dar o i-au ca pe o gluma desi stiu ca ei vorbesc serios si chiar sunt atat de prosti.
talib
acum pe bune, ca moda rock pt baieti mie imi place cum se imbraca asta. mai multe poze aici http://www.deftonesworld.com/chino.htm
hermina
mey apropo de "moda rock"...(cred ca sufar si eu de "putin' teribilism biggrin.gif )
anul viitor ma voi casatorii iar cum mie imi place de cate ori am ocazia sa evadez din tipare ,ma gandeam ca mi-ar sta super intr-o rochie la fel de voluminoasa dar neagra biggrin.gif
( sunt crazy stiu,cel putin recunosc tongue.gif )
problema e ca el nu are nimic impotriva chiar il incita ideea insa mama lui.......mai in gluma mai in serios a zis ca nu vine la nunta daca ma imbrac in rochie neagra..sad.gif
ce sa fac?stiu ca eu trebuie sa ma simt cel mai bine dar nici pe ea nu as vrea sa o suparam....
Hananas
Dupa umila mea parere, nu exista moda unui anume gen de muzica.
Oamenii care asculta exclusiv rock si poarta numai negru, lanturi, tinte, bocanci & co, ori au cel mult de 17 ani, ori nu exista. Iar cei pe care ii duce capul la mai mult si asculta si acest gen de muzica, in general, nu arata asta prin stilul vestimentar. (Sper sa nu jignesc pe nimeni.)
Rockul are multe subgenuri si, uneori, se intampla ca subgenul x sa nu aiba nici o legatura cu subgenul y. Talib, intreab-o pe colega care are in avatar un inger cu aripi negre daca asculta Deftones. Ce ne arati tu nu reprezinta "moda rock". Asa se poate imbraca oricine, chiar si vecinul manelist.

p.s. Cum ar trebui sa se imbrace individul care asculta 5 genuri de muzica?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno