Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fardurile,un mijloc de imbatranire a fetei?!
Cafeneaua Itbox > Forum Femina > Moda & Frumusete
FireEyes
Va ajuta sau nu fardurile?
La ce va ajuta si la ce nu?
Ce farduri folositi?
Raspundeti fetelor tongue.gif
tuffgirl
Eu prima laugh.gif
In opinia mea cu cat esti mai naturala cu atat mai bine. Fardurile ajuta cand esti mai invarsta shi fatza nu mai e asha de smooth cum era in tineretze, de asemenea ar trebuii folosite numai sa acopere imperfectii, eu una am o ... cum ii spune... oh well here it goes "Daca pui farduri pe fatza acum, cand o sa fii 50 ce o sa mai pui"? Asta e opinia mea. Nu folosesc fonduri de ten , folosesc numai putzina eye shadow, eye liner mascara shi cate o data putzin gloss pentru buze, nimic strident biggrin.gif
Catalin
eu comercializez asa ceva .. sunt relativ bune .. dar daca ati vedea din ce se fac .. numai tampenii ... dar asta e ... se vand mai bine ca painea calda !
Sweety
stim mai din ce sunt facute .. dar nah imbatranesc .. cand nu dorm o noapte k lumea am cercane a doua zi si binenteles tona de far cu kila de fond de ten si blah blah nu mai le scriu acu ma "ajuta sa arata mai tinerica " cik laugh.gif
Shewanna
Machiajul nu dauneaza pielii atata timp cat este inlaturat la un interval de timp de ex, demachierea seara, spalat cu o lotiune si lasata pielea sa respire peste noapte.
O femeie frumoasa intotdeauna trebuie sa fie precum o papusa abia scoasa din cutie.. aranjata din cap pana in picioare, pana la cel mai mic detaliu.. indiferent ca este la o petrecere, la birou/scoala, la teatru, in parc, la shopping, in casa sau chiar si atunci cand iese sa cumpere paine..este esential sa fie curata, machiata, imbracata cu gust,parfumata...

Consider ca nu un machiaj iti imbatraneste pielea cat o poate imbatrani mai degraba noptile pierdute, tutunul excesiv, alchoolul, alimentatia proasta, viata dezordonata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno