Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Oferta zilei-moda, cosmetice
Cafeneaua Itbox > Forum Femina > Moda & Frumusete
Pages: 1, 2
rainy
Sau din ciclul "ce mai vedem prin magazine, ne-ar place sau nu, le putem cumpara sau nu".
Oferta zilei, ptr doamne si domnisoare:
1. Ghete din piele stampata, cu siret, Sandro Vicari- 7.499.000l lei- Tosca

2. Poseta asortata din piele stampata, Sandro Vicari- 6.999.000 lei- Tosca
Shewanna
Mama-mama... nici nu avem reprezentant aici in oras Sandro Vicari.
Eu mi-am reinnoit recent lucrurile cu un rimel Full&Soft de la Maybelline, si zic io ca ii ZA BEST. Nici un alt rimel nu m-a multzumit la fel ca asta. Ma ingrijoreaza faptu ca am mai putzine gene decat acu catziva ani...poate imbatranesc? tongue.gif Nu cred, cred ca se datoreaza faptului ca ma fac in fiecare zi cu rimel si neah.. oricum visul meu e sa fac un transplant de gene!
Joi imi voi lua o bratzara de argint dinaia groasa de fro 4-5 cm, simpla. Defapt va fi cadou de la barbatzel smile.gif
rainy
Shewanna, am postat un "vis". Ceva ce mi-ar place dar...
Si ptr ei:
Cravata Dolce & Gabanna, din matase - 930.000 lei - Colosseo
pisoaia
Voi ma omoratzi incet shi sigur... In zona unde locuiesc eu (ca sa nu spun oras) nu avem `minunatzii` de acest fel, de fapt, daca stau bine sa ma gandesc nu prea sunt nici magazine de cosmetice ca sa ma innoiesc shi eu cu o mascara `Full&Soft`, am noroc ca nu prea am probleme cu genele, le am lungi de la Mama Natura wink.gif. Oricum, din vara Bucurestiul e al meu (sper) shi abia astept sa ma plimb un piculetz prin magazinele de pe Magheru, sau pe la Mall.
Cat de curand o sa trebuiasca sa imi reinoiesc garderoba pentru poze, asa ca, o sa apelez, ca de obicei la Targu Jiu, poate poate o sa imi gasesc ceva dragutzel.
rainy
1. Camasa de noapte din dantela si voal de poliamida, cu jartiera si saculet de depozitare - 1.948.000 lei, Triumph
2. Sutien din tul elastic de poliamida si elasten -671.000 lei, I. D. Sarrieri
3. Slip din tul elastic de poliamida si elasten si bbc - 446.000 lei, I. D. Sarrieri
4. Colier din voal si perle- 199.000 lei, Meli Melo

Ptr ei:
Curea din piele Renato Balestra- 999.000, Colosseo
Shewanna
Mey, ce ar fi sa ostam si un url unde se gasesc produsele respective?? Ca sa aiba habar omu' cum arata, nu? Ca sa ne imaginam si noi.
Uite eu propun febletzea mea..pe cuvant ca visez la sandalele astea de'un an si nemernicii nu accepta nici o comanda de pe Ro.... mi se par ceva de vis smile.gif
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...bayphotohosting
rainy
Nu am cum sa postez linkuri ca nu sunt de pe net. Sunt din Life&Style.
Shewanna
Mey apropo, ce spunetzi de sandalele alea superbe?
vreau sa zic ca io-s moarta si dupa astea
http://www2.victoriassecret.com/collection...&rfnbr=1159
Bine'ntzeles ca nu se trimite nimic aici la noi in tzara............... problema mea ii ca aici putzine modele gasesti care sa fie intr'adevar interesante, majoritatea is foarte simple si toata lumea are..
Eu cumpar de la Jolidon sau Helene (am unu roz, superb smile.gif .. am 2 de la Id Sarrieri( 2 negre, simple, fara dantela). Prefer sa dau mai multzi bani pe ele, ca sa tzina mult, eu le bag in mahina de spalat si nu vreau ca dupa 2 spalari sa arate like SHIT. tongue.gif
Shewanna
Vreau sa zic ca fondul de ten L'oreal Translucid e super. Sper sa mai vina careva sa zica ca a incercat.
Ii cel mai kuL. E atat de natural..
lory
Eu n-am folosit fondul de ten Translucid de la L'oreal, dar folosesc rujul de buze Invincible kiss proof de la L'oreal si sunt super incantata. smile.gif
Shewanna
Am luat GLAM SHINE de la loreal si nu ma satisface deloc. In schimb am cumparat unul cu 25 de mii si ii super kuL 8) In plus e exact la fel ca si gloss-urile de la Khalos
De curand am descoperit fardul de obraz trasnparent si sidefat de la loreal (01 rose guimauve) care vine bestial pe ten! E si ROZ :ranjet: nu va tenteaza?
De epilat ce mai folositi? Mie imi face cu ochiul cel de la philips, satinelle :wink: Eu am un Braun de vreo 2 ani incoace si e cam batran, parca nu mai scoate asa bine firele de par. Voi ce mai folositi, huh?
Shewanna
Se pare ca nimeni nu e cocheta de pe-aici :?
zozolina
eu merg la cosmetica si ma fac cu ceara... macar dureaza mai putin tortura si tine si mai mult ... si glam shine-ul mi se pare si mie prost..
Shewanna
Si cat tine cu ceara?
zozolina
in jur de 3 saptamani....tine cam la fel cat cu braun-ul..doar ca nush... dureaza mai putin si-mi pare mai putin dureros... deci ceara o apreciez la epilatul inghinal..
Shewanna
Ce interesant, pe mine ma tin 3-4 zile :shock: si deja apar fire noi
zozolina
mama ...deci shewi, chiar nu merita. mergi si fa-te cu ceara. merita!
Shewanna
Stiu ca probabil; nu intereseaza pe nici una din multele fete cochete de pe forum, dar am descoperit ca fondul de ten de la MaxFactor pare sa fie mai bun decat Translucidul de la L'oreal. Poate zic asta fi'ndca de 2-3 ani numai Translucid am folosit si deja nu suportam nici mirosul. Ah, si pudra pulbere tot de l;a MaxFactor e si ea senzationala, chiar am observat ca poti sa pui si un kil ca tot nu se vede! Si perlele bronzante-sidefate sunt de mare pret de asemenea.
Crema super hidratanta de la loreal (aka hydrafresh) pare sa fie cea mai buna pana acum + demachiantul si tonicul Ideal balance. I love them! :strumf:
Shewanna
Va rog nu mai postati atat aici, fetelor cochetelor, ca se umple topicul!
Acuma vreauy sa imi iau Lash architect de la l'oreal ca cica chiar da rezultate bune! Stiu ca degeaba va cer parerea fi'ndca fetele de aici nu folosesc asa ceva (ca si rimel) sau inca nu am descoperit eu cochetele de pe-aici?
tuffgirl
Hi Shew, nu cred ca sunt pre buna pentru postul acesta. Ce pot sa itzi spun folosesc ceva stuff de la Yves Saint Laurent (eye shadow, lipstick, mascara) nu folosesc fond de ten, shi de obicei i am shaving. Acum am gasit o fata buna (romanca) care lucreaza la un salon shi a spus ca imi face wax (ceara).
Uite aici o intrebare (sper k baietzi nu citeshte aici) ce credetzi despre Brazilian Wax? Se face la voi? biggrin.gif
Shewanna
Chiar asa meeey, ce naiba ii Brazilian>? Cine imi arata si mie? tongue.gif
tuffgirl
P. S. Nu folosesc make-up numai daca merg afara la restaurant sau la vreo party, shi asta mai rar.
tuffgirl
Este wax la private parts. Aici e tare la moda. Nu se mai poarta "tufe" pe "acolo" ci foarte scurt, ras sau brazilian wax. :oops: I shure hope that there wont be any guys here to read this!
Shewanna
Hehehhee, tuffie, normal ca nici aici nu se mai poarta Paros (care sunteti paroase de pe-aici? biggrin.gif biggrin.gif ) doar ca nu-mi era mie prea clar cum arata. Adica chiar toata suprafata o faci cu ceara sau doar jumatatea de sus, apoi urmand sa te shave pe labii? Humz? Daca e prima varianta, atunci cred ca doare ca frasu' laugh.gif nici nu vreau sa ma gandesc............. pfffffffffffffffffffff
Eu personal folosesc Braun pe pertea de sus, apoi urmand sa ma shave :strumf:
stop drooling guyz.
tuffgirl
Toata suprafatza shi daca arata cam ciudat, fara par de loc, partea de sus se lasa doar o fashie mai ingusta shi scurt. O sa itzi spun eu daca doare.
Shewanna
Ahaaaaaaaaa, acuma mi-e clar! Iti zic eru sigur ca doare, iti dai seama ce sensibila ii zona in jurul labiilor :wink: O sa-ti iasa lacrimi (de durere, nu de placere, tuffie) Deci inseamna ca si eu o freza Brazilian, oarecum, eu prefer sa folosesc lama in jurul labiilor. Punct. Asta pentru ca am incercat cu ceara si abia am dat-o jos tongue.gif
tuffgirl
O sa merg saptamana viitoare la fata aia de cara tziam spus. Ea e professional shi nu cred ca o sa fie prea rau :roll:
Shewanna
SO? Cand te vei duce? Azi e deja luni :wink: Astept pareri despre cum e!
tuffgirl
Saturday. I have emotions despre asta. O sa pretind ca totul e okay. dar o sa-ti spun next monday :oops:
marius
fetelooorrrrr
Execut tunsori gratis tongue.gif atat cu firul(atza)cat si cu lama :twisted:
La toate astea se adaoga si o exerienta de 8-10 ani tongue.gif

Ofer explicatii si mail, cu conditia sa se trimita o poza cu "zona" ce urmeaza "executata" tongue.gif
Airman04061969
Meey, iar o incepi ci valureala ?
marius
ssssttttttt
Taci mey ca iti trimit si tie pozele :cat: laugh.gif
Airman04061969
Marius, :oops: Rusinica, rusinica, rusiniiicaaa ! laugh.gif
tuffgirl
Okay , i see you got here. Now ce facetzi voi baietzii la rubrica moda shi cosmetice?
Cat despre oferta ta Marius i am afraid that you are too far so pana ajungi aici lucrarea o sa fie executata. Poze nu o sa se intample pentru ca trebuie sa fi de fatza biggrin.gif :wink:
Marizza
hey, de aci nu sta nici unul prin Anglia ca am si eu un clothes store , cu creatii proprii, la Londra.

Cel mai nou produs este
-- pulover in dungi in nuante de rosu , gros--- 800. 000. lei Cool Design

Asa si din Tara

--hanorac rosu cu buzunar si gluga- 399.000.( la reducere) Kenvelo
tuffgirl
Well astazi e luni shi pentru cei curiosi am facut "Brazilian Wax". Nu a durut atat ca am crezut. De fapt pe picioare a durut mai tare. Acum serios fetelor, daca vretzi sa facetzi asta va rog sa fitzi atente. NU atemptatzi de unele singure sau sa lasatzi pe altcineva care nu are experientza in acest domeniu. Este foarte posibil sa putetzi fi accidentate intru-un mod foarte neplacut. Eu am fost la fata asta de care va spuneam shi face acest wax in fiecare zi la serviciul ei. Este foarte experientzata. Pana nu uit trebuie sa va ganditzi ca se pot contacta tot felul de boli de la wax daca a fost folosit pentru altcineva inaintea ta in special in zona genitalelor. Again NU atemptatzi asta daca nu e cineva cu experientza shi locul sau waxul nu este sanitar :!: biggrin.gif
Shewanna
Pai si spune-ne, cum e? Chiar nu a durut? Esti cheala? :oops: Hehehe, nu-mi vine sa cred..
tuffgirl
Nu a durut prea tare . E aproape cheala. Am mai lasat un pic pe deasupra shi imi place cum arata. O sa merg din nou cand creste inapoi. te rog sa intzelegi asta nu e gluma, fata mi-a spus niste stories despre accidente de te i-a groaza so te rog atentzie multa daca o sa decizi sa faci asta.
Ex.: daca nu sunt atente cum trage waxul poate sa te rupa la buza shi mai ajungi pe la doctor sa te coase. :jeez: Not pretty. smile.gif
marius
mey,
3 intrebari la al caror raspuns sunt obligate sa se conformeze toate experimentatele ....:
Deci intrebarile sunt:
1. (generala)Cum a "lucrat", de jos in sus sau de sus in jos?
2.Intre pulpa si labii ....de jos in sus, de sus in jos , de la stanga la dreapta sau invers?
3.Mai jos...., inspre anus, ce directie a folosit?

amu sa vedem cat de experimentata este tipa respectiva biggrin.gif
tuffgirl
detali, detali, detali :!: :oops:

1) De jos in sus
2)De jos in sus, in stanga, de al dreapta la stanga" \ "shi in dreapta, de la satnga la dreapta "/ " dar mai lateral (Stanga shi dreapta de jos in sus!)
3) La anus aceiasi directie pentru ca stai pe burta Shi e DE JOS IN SUS so e cam asha>Diagrama : \ / and ||
Mai avetzi alte intrebari domnul "profesor"? :oops: :oops:
God, you people are killing me. Shi eu care sunt o rushinoasa ma-tzi bagat in belea sa va descriu tot acum.
De fapt e vina mea daca tot am deschis subiectul la Brazilian Wax. Nu credeam k baietzii sunt asha de interesatzi de lucrurile astea :drink: :oops: :
marius
yep!
Auzi?
La toate cele 3 intrebari mi-ai dat acelasi raspuns, si acela : "in raspar"...
Un sfat pt experimentata aia a ta:
1. "in raspar" provoaca iritatii locale, mai ales atunci cand suprafata nu este obisnuita...
2. Prin raspar se permite sau se forteaza deschiderea porilor suprafetei in discutie, ceea ce poate pune in pericol "imunitatea" acesteia (a suprafetei)

So,
Nu ca ar fi baietii interesati.... dar am si eu acasa o "brazilian" tongue.gif si ....
:wink:
marius
Ai vazut vreodata cum isi fac unii negri permanentul? Ma refer la permanentul de sus laugh.gif
Se folosesc de spirt cu care isi inmoaie cretii, iar apoi aprind parul biggrin.gif ..

Asa ar trebui sa incepem sa ne facem permanent si noi , ...doar ca nu sus, ci jos laugh.gif
Airman04061969
Dar voi stiti de ce nu-si iau negrii masini decapotabile ? Pai de-aia, ca li se dau buzele peste cap, din cauza curentului, si fac accident ! Si a propos, toughgirl, cred ca baietii sunt mai putin interesati de procedurile Brazilian wax (Marius face exceptie !) si mai mult de "rezultat" laugh.gif
marius
da mey bogdane..., doar ca uneori trebuie sa dai importanta si "aspectului comercial" ....
Rezultatul pe toti intereseaza.... iar shaven-ul si celelalte ... sunt destinate in primul rand propriei igiene sau infrumusetare..
Airman04061969
Mey, dar ce dimineatza te-ai trezit ! laugh.gif
ovidiu34
Mdeh, lucruri lumesti, de pierzanie.... :oops:
Shewanna
Da, poate ne povestesti tu niste lucruri telurice, ovidiu! :roll:
tuffgirl
(marius)
yep!
Auzi?
La toate cele 3 intrebari mi-ai dat acelasi raspuns, si acela : "in raspar"...
Un sfat pt experimentata aia a ta:
1. "in raspar" provoaca iritatii locale, mai ales atunci cand suprafata nu este obisnuita...
2. Prin raspar se permite sau se forteaza deschiderea porilor suprafetei in discutie, ceea ce poate pune in pericol "imunitatea" acesteia (a suprafetei)

So,
Nu ca ar fi baietii interesati.... dar am si eu acasa o "brazilian" tongue.gif si ....
:wink:

Marius in primul rand trebuie sa i-mi explici ce inseamna "in raspar". Da intradevar daca nu esti obisnuit cu waxul este posibil sa te iritezi, in acelasi timp te poti irita shi de la lama, de aceea experta asta a mea mi-a dat o solutzie care sa exfolieze pielea shi trebuia sa o folosesc pentru 3 sau 4 zile dupa wax, so cand parul creste inapoi nu o sa creasca inauntru. Happy now :?:
tuffgirl
Cat despre facut permanent ca negri sper ca glumeai. laugh.gif
tuffgirl
mai tu nu dormi?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno