Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Esti la moda?
Cafeneaua Itbox > Forum Femina > Moda & Frumusete
Pages: 1, 2
FireEyes
Ce este acum la moda?
Esti in trend cu moda actuala?
Ce anume iti place din moda actuala ?
etc.

Ce culori, dungi, buline, patratele, floricele etc
tuffgirl
Huh? ce e aia? Eu una nu mai apuc sa vad nimic cand vine vorba de moda. Tot pa la garaj cu "rablele" astea shi plina de ulei shi mizerie ... cred ca asta e la moda pentru mine zilele astea :cry:
jolie_jojo
Nuj' am impresia ca anul asta sunt la moda hainele comode. Sa dau cateva exemple...
Se poarta balerinii si botul rotund la pantof...ceea ce imi convine de minune nu numai pt ca imi plac modelele ca aspect ci si pt ca sunt foarte comozi.
Mai sunt bluzele alea lungi care acopera aproape tot....culorile vii...
Se poarta margelele laugh.gif laugh.gif laugh.gif luuuungi si cat mai mari.... mai acum cateva zile am dat pe la un magazin de accesorii.. :shock: :shock: :shock: bani sa ai frate ca de cumparat ai ce cumpara!! tongue.gif
Miracle
Nu se mai poarta balerinii cu bot rotund.Se poarta botul acela nici ascutit nici rotunjit..foarte finut.Am vazut pantofi de lac cu gramada in magazine.
Mie imi pare foarte bine ca au inceput sa se poarta cizmele crete fara fermoar.Sunt preferatele mele.Bine..ca si daca nu erau in "trend" le purtam da nah..\
Au inceput sa se poarta iar pantalonii evazati ceea ce mie imi convine de minune.O sa gasesc iar pantaloni evati prin magazine :heart:
Se poarta verdele dupa care eu sunt innebunita.am o gramada de lucruri verzi si inca mai imi cumpar.
tuffgirl
:roll: Macar tu sa iti mai cumperi ca noi am cam lasat subiectul balta. Se pare ca suntem unici...nu prea ne luam noi dupa moda care o fac altii ci mai mult dupa moda pe care o facem noi :wink: e mai original.
floare_albastra
Ma imbrac cu ce imi sta bine, imi aleg cu grija hainele
lady
ma imbrac in hainele in care incap... :?
ValiSS
(lady)
ma imbrac in hainele in care incap... :?

So what? Si eu ma imbrac in hainele din care nu cad, de slabanog ce sunt.
jolie_jojo
Iar eu deja incep sa nu mai gasesc solutii la incheiatul pantalonilor...am inceput sa fac burta ... si nu am bebe :wink:
So...nimeni nu-i perfect smile.gif
lady
(jolie_jojo)
Iar eu deja incep sa nu mai gasesc solutii la incheiatul pantalonilor...am inceput sa fac burta ... si nu am bebe :wink:
So...nimeni nu-i perfect smile.gif

te ajut eu laugh.gif ....cu o sugestie ia-ti mai mari, daca nu gasesti ma suni si trimit din garderoba mea...eu ii cumpar pe toti, mereu imi place sa fiu in pas cu ce e nou, chit ca sunt mai plinuta :oops: , dar sunt vesela si asta conteaza smile.gif Asa ca batem palma Joly :wink:
jolie_jojo
Deal
Partea buna stii care e...ca tot se poarta bluzele lungute si vaporoase din cate am vazut eu prin magazine. Mulat mai mult sau mai putin....asa ca sperante sunt. :wink:
lady
apropos de asta, chiar doresc sa-mi iau ceva bluzite matoasoase, ador matasea, lucruri vaporoase pt vara....mmmmm, numai sa mai scap de cateva kilograme zau, ca nici nu pot pune o breteluta pe mine :oops:
jolie_jojo
Am vazut o groaza de fete mai plinute(cum spui tuh) care poarta bretele. Isi asorteaza hainele si nu musai culori inchise. Apoi avantajul este ca hainutele vaporoasa tin si racorica daca materialul este bun.
lady
sa stii ca am sa incerc, imi voi lua inima in dinti si daca se va organiza intrunirea reala a forumistilor , voi veni imbracata asa :wink: , da chiar asa, si noi grasutele am dreptul la extravagantze!! :wink: :wink:
jolie_jojo
EXACT!!!
Mai mult de atat, este foarte important sa nu pleci urechea la ...''japitze cu fitze-n cap'' ... carora nu le mai ajungi cu prajina la nas si se cred mari fomei fatale pt ca poarta blugi mulati cu coorul la vedere(scz expresia) si bluze usor de confundat cu sutiene..etc etc etc laugh.gif
ValiSS
(jolie_jojo)
EXACT!!!
Mai mult de atat, este foarte important sa nu pleci urechea la ...''japitze cu fitze-n cap'' ... carora nu le mai ajungi cu prajina la nas si se cred mari fomei fatale pt ca poarta blugi mulati cu coorul la vedere(scz expresia) si bluze usor de confundat cu sutiene..etc etc etc laugh.gif

'Japitele' alea, in mare parte, sunt la moda. De cand s-a legalizat prostitutia (pe la altii, nu la noi). Au un succes teribil in bordel. La noi le poti gasi pe centura sau pe post de 'atarnache' prin cluburi, baruri si-alte carciumi. laugh.gif
lady
mdaaaaa....nu suport blugii, am alergie la fitzele astea, iertare.....poate sunt rautacioasa, dar sunt satula de prefacatorii ale unor fetizte care se cred DIVE! :twisted:
Miracle
Blugii sunt fite? :roll:
maybe
nope, doar felul in care-i porti tongue.gif
ValiSS
Si cata burta, solduri si crapatura coorului (scuzati, dar asa este) lasa descoperite. E o fitza sa ai blugi atat de mici, plus ca etalarea cicatricei de la operatia de apendicita, a parului de la buric si a parului pubian neras care se iteste de dupa centura (bleah, ce imagine nasoala si atat de des intalnita) nu pot inspira nici macar un dram de respect.
Miracle
Ei de...felul in care ii porti...conceptul asta de fite e tare relativ tongue.gif
Miracle
(ValiSS)
Si cata burta, solduri si crapatura coorului (scuzati, dar asa este) lasa descoperite. E o fitza sa ai blugi atat de mici, plus ca etalarea cicatricei de la operatia de apendicita, a parului de la buric si a parului pubian neras care se iteste de dupa centura (bleah, ce imagine nasoala si atat de des intalnita) nu pot inspira nici macar un dram de respect.

Alea nu sunt fite...Aia e deja prostie crasa..Nu te respecti pe ine...si implicit pe ceilalti.
ValiSS
E prostie transformata in fite. Intra in orice mall in Bucuresti. E o moda. Prostia modei sau moda prostiei; putin important. Da-i de fite.
maybe
adica tot fitze tongue.gif
maybe
ups, mi-a luat nenea fata, dar ideea e tot aia :wink:
Miracle
Pai cum spuneam...conceptul de fite e destul de relativ. Deci eu vad fitele astea cu totul altfel.Astea-s mult mai sofisticate si complexe.Cat despre ce catalogam ca lipsa de respect...asta mi se pare asa...ca merge mana in mana cu lipsa de bun gust si...multe altele.Dar poate suntem noi prea conservatori..si poate e important ca fetele alea se simt bine in pielea lor. Nu?
lady
.....aia nu e femeie care toata ziua zace in nadragi fie si de blugi. O femeie e mult mai feminina intr-un taior bussiness la birou, sau cabinet, intr-o rochita vara si de ce nu chiar in restul anotimpurilor, in fustite clasice sau fistichii dupa conjunctura
E FEMEIE....eu una ador fuste, rochii, tot din clasa asta... :wink: smile.gif
Miracle
Nu e femeie aia care poarta blugi? Frumos mod de a masura feminitatea... Mi se pare de-a dreptul ridicol ce ai spus tu mai sus...
jolie_jojo
(Miracle)
Pai cum spuneam...conceptul de fite e destul de relativ. Deci eu vad fitele astea cu totul altfel.Astea-s mult mai sofisticate si complexe.Cat despre ce catalogam ca lipsa de respect...asta mi se pare asa...ca merge mana in mana cu lipsa de bun gust si...multe altele.Dar poate suntem noi prea conservatori..si poate e important ca fetele alea se simt bine in pielea lor. Nu?

Ca se simt bine in pielea lor...asta este un lucru evident. Partea proasta este ca sunt luate drept ''model'' de copilele din...''noua generatie'' ca sa spun asa. Lipsa aia de respect de care vb tuh mai sus aduce si cu o oarecare lipsa de educatie :roll:
Miracle
Toate conceptele astea folosite de noi acuma sunt foarte relative...educatie...respect....fite..Treaba fiecaruia pe cine-si ia model.Daca atata le duce pe unele capu` isi merita soarta.Fiecare din ele. Si alea care sunt "modelele" si alea care sunt "copiatoarele". Parca noi tinem aici lectii de etica pentru fete mari. Sa se descurce...ca de-aia sunt mari. Si unii din noi ar trebui sa lasam frustrarile la o parte si sa nu ne luam atata de biata capra a vecinului ca avem fiecare oaia noastra.
ValiSS
Oaia noastra ca oaia noastra; dar cand vezi capra raioasa cu coada-n sus fix pe mijlocul drumului, parca-ti vine sa-i dai un sut bine ochit taman in partile moi ale salelor. Sa am iertare.
jolie_jojo
Pai normal...aplicam asta pana ne trezim ca avem un copil care umbla pe juma dezbracat pe strada pt ca a vazut pe Donshoara X si Y la tv ca asa se imbraca.
Miracle
laugh.gif Copilul il ai asa cum il cresti..asa ca nu mai cauta cauze exetrioare pentru astfel de probleme.Daca ai un copil care-ti umbla despuiat si asta contravine normelor tale morale atunci poate ar trebui sa ti le revizuiesti(normele). Cat despre ce a spus Valiss..eu chiar cred ca fiecare om isi merita soarta.Nu stiu de ce ar trebui sa facem toti pe lupii moralisti acuma. Fiecare umbla cum ii place. Daca te simti lezat poate esti putin prea sensibil si poate nu esti un om ala timpului tau...aka postmodernism. Va trebui sa ne impacam cu acest statut..din pacate..
ValiSS
Sunt mai conservator de felul meu si nu accept toate dereglarile. Nu accept integrarea intr-o societate a homosexualilor, spre exemplu, nu accept sa devina normal ca niste copile de 16 ani sa-si etaleze lipsa de forme si surplusul de proasta crestere si sa dea astfel un exemplu pentru altele (creaza un soi de precedente periculoase) samd.
Copilul il ai asa cum il cresti numai daca-l tii departe de asemenea manifestari. Iar cum asta nu se poate, riscul sa ingroase randurile panaramelor din mall e mare... ca asa se face, asta-i moda.
jolie_jojo
Nop...nu caut cauze exterioare spun numai ca si ele pot exista. Educatia primita acasa conteaza foarte mult insa nu intotdeauna este si urmata.
Stiai ca de ex intr-un sondaj efectuat recent printre copii de generala parintii si profesorii se afla printre ultimele locuri ca modele de urmat? Uite pe mine una m-a cam speriat chestia asta. :roll:
Miracle
Da ce-ai cu homosexualii doamne iarta-ma?Oameni ca tine sunt si ei. Ma rog...deja am deviat muuuuult de la subiect.Eu eram contrariat de afirmatia ca blugii/panatlonii iti stirbesc considerabil feminitatea.
ValiSS
(Miracle)
Da ce-ai cu homosexualii doamne iarta-ma?Oameni ca tine sunt si ei...
Asa consideri tu.
Plus ca-i moda si cu partarii acuma; cica e cool sa fii homosexual si s-o strigi in gura mare.
jolie_jojo
Dap iar eu am uitat sa zic : subscriu la ce ai spus tuh acolo. pantalonii pot la fel de bine ca si fusta sa sublinieze ''feminitatea'' .
Miracle
(ValiSS)
(Miracle)
Asa consideri tu.
Plus ca-i moda si cu partarii acuma; cica e cool sa fii homosexual si s-o strigi in gura mare.

Cum adica asa consider eu? Da ce-or fi daca nu sunt oameni? Ai tu mai mult fata de ei?Sau esti mai presus?Cu ce, ma rog frumos? Fusta nu face femeia asa cum nici gaura nu face omul. Cat despre felul de a te exprima..."partari" asta mi se pare un penibil argou bucurestean.
maybe
(Miracle)
(ValiSS)
(Miracle)
Asa consideri tu.

Cum adica asa consider eu? Da ce-or fi daca nu sunt oameni? Ai tu mai mult fata de ei?Sau esti mai presus?Cu ce, ma rog frumos? Fusta nu face femeia asa cum nici gaura nu face omul. Cat despre felul de a te exprima..."partari" asta mi se pare un penibil argou bucurestean.
foarte potrivit totusi, in contextul ultimelor posturi de-aci :wink:
Aneisse
Revenind la subiectul cu moda si cu fitzele...
Miracle, ti-am vazut fotografia...Esti fitzoasa...cum naiba sa nu le ei apararea...Norocul tau ca esti si inteligenta zi aici...jos palaria in fatza ta.
In legatura cu pantalonii...ei hai ...sa nu exageram...Unele femei arata chiar bine intr-o pereche de jeansi...unele, nu toate dar rochiile si fustele rulz ca sa zic asa laugh.gif laugh.gif cand sunt purtate de femei adik laugh.gif laugh.gif
Parerea mea ...hac!
lady
Eu ma imbrac in pantalon... :roll: ca...sunt grasa si iau bluze mari cat sa acopere dorsalul laugh.gif laugh.gif , iau si fuste, dar degeaba, daca nu sunt 90-60-90 laugh.gif laugh.gif
Aneisse
off topic

Aici zace, intacta, uscata, caractita mica a prostiei.
Ma am la mana.

Miracle stiu ca greselile gramaticale nu-ti plac...sa-nteleg ca le preferi pe-alea de scriere? :wink: Daca e vreun cuvant nou imi cer scuze de atentionare da' nu la-m gasit in dex .... Am zis si yo n-am dat cu parul!
Iomis
Vezi ca ai scris yo cu y laugh.gif
Aneisse
(Iomis)
Vezi ca ai scris yo cu y laugh.gif

Haoleu! Fie-mi greseala iertata!
lady
Joly vii cu mine?? , merg sa-mi cumpar pantaloni....!!!! :?
jolie_jojo
Cand? :roll:
Miracle
(Aneisse)
Revenind la subiectul cu moda si cu fitzele...
Miracle, ti-am vazut fotografia...Esti fitzoasa...cum naiba sa nu le ei apararea...Norocul tau ca esti si inteligenta zi aici...jos palaria in fatza ta.
!

Nu crezi ca vorbesti in necunostina de cauza?Eu nu le-am luat apararea deloc.Am zis clar ca fiecare om isi merita soarta. Mie mi-e indiferent cum se imbraca oamenii atata timp cat ei se simt bine cu ei insisi. Daca tu dintr-o fotografie iti dai seama de gradul de fite ale unei persoane...jos palaria si in fata ta...esti un psiholog innascut.

Cat despre partea cu semnatura mea...stiam de ceva timp ca e gresita..pur si simplu mi-e lene sa o schimb.Nu prefer niciun fel de greseala..Dar eu ma refeream mai mult la cele de ortografie pentru ca acolo se vede gradul de culturalitate a unei persoane..coroborat si cu continutul, fireste. Grselile de scriere sunt neatentii...Bineinteles greseli si ele...Mie parca totusi imi place ca lipseste un "a" acolo.Da mult mai mult sens mesajului smile.gif
Aneisse
Ok, rectific, nu sesti fitzoasa esti doar sigura pe tine, iti place sa critici , esti mereu impotriva curentului si-ti place sa te impui...asta nu se vede in poza :wink:
Miracle
Sa stii ca-mi hranesti orgoliul nesatul.Si asta naste mosntri..adica somnul ratiunii adormit de prea mult orgoliu. S-ar putea sa glumesc acum.Nu sunt sigura.. Si poza aia poate expriuma fite...pentru ca eram pierduta undeva atunci.Poza mi se facuse fara sa-mi dau seama.Cred ca sunt mai mult o persoana boema.Dar nu e vorba de mine...aici..E vorba de fite...moda...chestii din astea.
Concluzia ar fi ca oi fi si eu la moda... :roll:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno