Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Examenul
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Educatie si Invatamant > Invatamant
Pages: 1, 2
Shewanna
Am deschis acest topic pentru Catalin si eventual pisoaia (daca mai ii printre noi) ca astia au un examen de trecut si incepe LUNI. YAY :shock:
Vreau sa povestiti ce si cum ati facut, ca ne intereseaza soarta voastra smile.gif
Va urez toooooooot norocul din luuuume, muuuulta bafta din partea forumistilor si mult sange rece luni (si nu numai!) Sper sa aud numai de bine :wink:
PS>> daca se poate, ca sugestie, luni pana sa va vina randu sa nu stati in preajma celorlalti candidati (vedeti la cate va vine randu) si pana atunci mergeti intr0un bar, oriunde, numai departe de ei ca va sperie si o sa aveti emotii si mai mari. Bine'ntzeles la un pahar de suc sau cafea si povestile voastre vor fi numai legate de SCOALA, nu altele, ca sa fiti in forma pe cand intrati la eamen.
Puuuuuuuuup youuuuuuuuu :kiss:
Catalin
va multumesc ... o sa va spun cum a fost smile.gif
pisoaia
Mersi mult rau de tot pentru urari tongue.gif
Eu intru martzi (cred) sau in cel mai rau caz luni seara, ca pana ajung astia la litera `R` din 2 licee, mai este, oricum, multumesc mult de sfaturi, deshi nu prea imi folosesc pt ca eu am emotzii in prostie, shi am `darul` sa ii contaminez shi pe cei din jurul meu cu ele, asa ca eu m-am decis ca pana la ora stabilita sa stau acasa wink.gif
Mersi mult inca o data, shi va dau de stire ce shi cum a fost (sau va fi) smile.gif

See u soon,
Andra
marius
"Bafta" si de la mine!
AndaPanda
Multa bafta, Catalin si pisoaia! Rupeti-le capu'! laugh.gif
FireEyes
Azi incepe BAC-ul.
Asteptam primele impresii in aceasta dupa masa!

Succes!
Catalin
mihaitza .. eu intru maine .. sunt 3 comisii la mine ... comisia 1 si 2 dadu note pe ochii frumosi .. daca nu sthii .. iei 8 .. comisia mea adica 3 cea mai mare nota a fost 8 .. se cam fac separatisme ..
FireEyes
Fii tare!
Daca ai invatat cat de cat trebuie sa te descurci!

Succes!
Shewanna
Hai mey, ca la proba orala si boa trece.
FireEyes
Nu am auzit de boa, cine e ? biggrin.gif

Boa si mai cum ? tongue.gif
Shewanna
LOL mey Parosule tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif (nu m-am putut abtzine)
Boa este copilu retardat, care nu stie nimic.
virus
Bafta si de la Mine 8)
FireEyes
Virus, fii on topic.
Postul se va sterge maine
(asta ca sa fie spus, si sa fii mai putin suparat ca ti sterg posturile fara motive si mai ales fara ti se spuna)
Catalin
am luat 9 smile.gif si simonikdulce a luat 10 smile.gif
FireEyes
Felicitari Catalin!
Asteptam aici raspunsurile tutor !
Cei care dau BAC-ul , bine-nteles biggrin.gif
Shewanna
Pai da~!
Ce emotii aveam si eu.. tin minte ca nu vroiam sa ma duc nicicum in ziua examenului laugh.gif A trebuit sa traga de mine prietenamia *Femeie hai aduna-te, stii ca potzi!* Eu eram warza. Da' dupaia mi-am revenit sa stitzi! Prima data era greu ca nu stiam cum sta treaba pe'acolo, am picat cu o comisie suuuuuper de treaba, glumetze si binevoitoare.
Si acum tin minte ca mi-a picat Modernismul si am raspuns memorabil smile.gif 10 of course
Azi trebuia sa le susutzin si pe niste fete care erau si ele warza la randul lor.
Catalin
mi`e mi`a picat un text cu un dialog de a lui Cioran si poezia Plumb yach
Catalin
mi`e mi`a picat un text cu un dialog de a lui Cioran si poezia Plumb yach
Shewanna
Hai sa vedem maine :evil: Franceza au english oral?
FireEyes
Ce examene vor fi maine?

Catalin ?
pisoaia
La mine a fost super beton... Ca mi-a picat ce am stiut... Am luat 10 sh iam vorbit intr-una, cum vb eu ca sa nu poata aia sa ma intrerupa ca era pusa pe `prins` copii. Cat de maine, eu la 11 incep engleza... shi pot sa spun ca spre deosebire de azi cand mi-a fost frica de nu voiam sa mai plec de acasa (vorba Shewannei) maine ma duc fara nici o treaba.
Va mai dau vesti shi maine, asa ca, keep in touch!

See u all, Andra

P.S. 1 Se vede ca mi-atzi tzinut pumnii wink.gif Mersi mult !!
P.S. 2 Shi Silvioara a luat 10, asa ca o felicit shi pe ea wink.gif
virus
(mihai)
Virus, fii on topic.
Postul se va sterge maine
(asta ca sa fie spus, si sa fii mai putin suparat ca ti sterg posturile fara motive si mai ales fara ti se spuna)

Io' consider ca eram On Topic ! Ii uram bafta la Catalin, cum au facut si altzii.... Acum vine intrebarea mea..., Ai gresit topicul sau intrebarea ??
marius
:dans:

se anunta ceva?:noroc:
Catalin
azi s-a tinut limbile straine .. am luat 10 la engleza .. na sa ma laud ca sunt al 2-lea pe scoala . si simonikdulce tot 10 a luat .. de luni incep probele scrise wink.gif
pisoaia
Shi eu am luat 10 wink.gif A fost super beton, pt k mi-a picat un text de comentat despre televiziune shi sa vorbesc despre superstitii wink.gif

In rest.... Astept cu groaza ziua de luni.... De romana scris mi-e un pic (mai mult) frica...

See u all, Andra
silvioara
Eu una astept sa vad cum va fi la scris... ca la oral... a fost k-lumea - m-am stresat degeaba tongue.gif . La romana mi-a cazut ceva fff simplu: proza realista, absolut orice vroiam eu si la engleza am avut un text despre "health decisions" si sa vb despre integrarea Romaniei in Uniunea Europeana, in 2007 - avantaje si dezavantaje.
FireEyes
Felicitari Andra!
Felicitari Silvia!

Bravo Fetelor !
pisoaia
Multzumim mult wink.gif
silvioara
Multumim smile.gif
Catalin
mai sunt 2 zile .. incepe stresu al mare ....
Shewanna
Nici nu mai incape vorba sa va zic ca io nu eram stresata, nu? Asta stiati deja banui...
Catalin
sa ne tineti pumnii maine wink.gif
pisoaia
Azi a fost duper beton. Mi-e un piculetz frica de primul subiect pt ca l-au ales astia din Bacovia, shi nu stiu daca i-am interpretat corect fobiile. Cat despre eseu, deshi puteam sa aleg Ion, lam preferat pe Apostol Bologa, este un personaj mult mai beton care mie mi-a placut mult rau de tot.

Oricum, am scapat de romana, asta fiind ultimul meu examen la romana pe viatza, ca de restul mai dau eu la facultate (cu exceptia chimiei).

Tzinetzi-mi pumnii shi de miercuri incolo ca mai am nevoie de ceva noroc.

see u all,
Andra
marius
O sa va tinem pumnii in continuare! 8)
Cataline, tie iti voi tine si picioarele, numa` sa termini cu bine! biggrin.gif :wink:
Catalin
la romana a fost cam ushor .. la noi ne`a lasat sa vorbim .. maine la mate ... mi`e un pic frica ..
Catalin
azi a fost la mate .. nu ma pot decide daca a fost greu sa ushor ... am facut ... mi`e cam frica maine la profil ... la organe de masini ..
FireEyes
Organe de masini? biggrin.gif
Cu ce se mananca asta ? tongue.gif
Shewanna
Aoleo, auzi pe astia, cu mate si organe de masini.. bine ca eu nu stiu cu ce se mananca nici una din ele smile.gif
Catalin
e o materie cam scarboasa .. am inteles ca se face si pe la politehnica ... e materie de specialitate la mecatronica ..
Shewanna
Am inteles... eu pot sa zic ca am dat din istorie, engleza si filosofie. smile.gif Din mate nici tabla inmultzirii n-o mai stiu, vorbesc serios.. nu am mai facut mate din clasa a 10a asa caaaa... examenul meu a fost kuL smile.gif mi-au picat subiecte faine!
silvioara
GATA!!! Azi am avut ultima proba, geografia Romaniei, si a fost bine, in sfarsit pot sa ma bucur cat de cat de vacanta biggrin.gif
FireEyes
Felicitari Sylv!

Felicitari tuturor !
pisoaia
Shi eu am terinat azi, in cele din urma, cu economia.
Ce sa va spun... eu va sunt datoare cu apropae toata saptamana, la matematica a fost binishor, nu am stiut sa fac 3 subpuncte de cate 20 de sutimi, asa ca sper ca alea sa imi fie singurele greseli, la chimie rezultatele imi sunt aceleashi cu cele de pe bareme, asa ca sper ca le-au placut reactziile, care nu apareau in baremul de corectare, shi la economie nu prea sunt eu sigura pe problema, dar, am mari sperantze ca am gandit-o bine wink.gif

Va mai dau de veste de nota pe luni, shi astept cu `nerabdare` examenele de admitere, care sunt mai grele un picutz...

See u all,
Andra
FireEyes
:dans:

Felicitari Andra!
Mult succes la facultate atat tie cat si Silviei si lui Catalin!
Va tinem pumnii!
Catalin
am luat 8.20 yeeeeeeeeeeeee biggrin.gif
FireEyes
Ai aflat deja Catalin ?
In Tg-Jiu deja s-au afisat?
Catalin
s-au afisat de vineri seara la mine la liceu ... yeeeeeeeeeeeeeeee am luat bacuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ma imbattttttttttttttttttttttttttttttttt hai sa bemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm biggrin.gif
silvioara
S-au afisat notele si la noi azi smile.gif am 9.90 media si nu mai pot de bucurie, am zis cu colegele ca ne imbatam dupa ce terminat si cu inscrierea la faculta sau admiterea.
FireEyes
Felicitari! :-)
marius
Felicitari voua, mey.....bucurosilor! 8) tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno