Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Limbajul de pe "mess"
Cafeneaua Itbox > Forum Tehnologia Informatiei > Internet & hosting
CrYsSu`
Voi ce parere aveti despre limbajul folosit de majoritatea oamenilor care discuta pe renumitul "Yahoo Messenger" ?! Desigur ... 95% denatureaza limba romana...folosind fel de fel de expresii`...sau..prescurtari.
Dar despre mass-uri de ziceti ?smile.gif)...va plac?
tuffgirl
nu imi plac massurile shi cine mi le trimite shi face un obicei din asta le dau ignore iar limbajul...habar nu am...poate ca vorbesc cu o alta generatie de oameni care inca stie sa scrie cuvantul intreg chiar daca se mai mananca o litera sau se adauga una in plus din cauza vitezei tongue.gif
jolie_jojo
Hai u Tuffy u, k este mishto sa vorbeshti in limbaj d ym. laugh.gif
tuffgirl
blink.gif tongue.gif auzi, eu abea o descifrez pe licuricea care vorbeste moldoveneste pe aici shi tu mai iei cu prescurtarile...ai un pic de mila de capatana mea ca mai am shi eu un gram de cenusa in ea shi tu vrei sa mi-o termini si pe aia laugh.gif
jolie_jojo
Incercam sa ma camuflez in ideea topicului
Cat despre ardelenii forumului, marturisesc ca si eo ma mai pierd uneori. Cred ca rad astia de noi de numa
FireEyes
apropo de descifrat wink.gif iote acilea un text din limba romana in puritatea ei absoluta smile.gif)

( de pe net culese )

Mesaj auzi mai .. noi fi ieu emo dar .. ce dreaq ai q iei?? aja si dak am scris cva aja qm imi plek vine qm ar fii “aja“ ins cas “analfabeta“ [dupa cum spui u]??? traiesc si ieu intrun cartier plini de manelisti si stiu qm ie cand se uita la tne k la felu` 14 .. si vb de park nar mai fi vazut asa cva .. da` stii qm e.. fiecare q opinia lor .. dar nam mai pomenit pe nimeni care sa faca si un site despre asa cva .. oricum .. esti varza .. niki macar nu cred k sh ce inseamna q adevarat emo .. si intrat si u pe emo-kids.com si ai dat copy-paste … >:P>:P>:P .. hate you .. :-& ..

asta limbaj da' mess! wink.gif
Arwen.Evenstar
Trebuie sa recunosc, cand am ajuns la "..traiesc si ieu intrun cartier plini de manelisti si stiu..." am simtit ca respir. Domnisoara aceea a sugrumat limba romana. unsure.gif
jolie_jojo
Si stati asa mey fratilor ca am mai descperit un stil de a scrie laugh.gif

CeVa Gen O liTera MarE UNa MiCa si IaRa mARe si IAra MIca sHi UiTE CUm Te DoR UocHii SI iTi TrEC PRin Cap ToT FeluL dE GAnduRi CRIMINALE huh.gif
FireEyes
Daca vreti sa enervati pe cineva .... incercati sa scrieti cu cat mai multe greseli wink.gif cu k, q, tz, sh si cu LIteRe mArI sAu MIci wink.gif Rezultatu este garantat wink.gif

Gata, am fugit la somn...si nu uitati wink.gif Daca va cautati o vacanta in Romania la pensiuni sau hoteluri dati si pe la http://turism.itbox.ro/ !
MICKEY HOUSE
stf = sa-ti traiasca familia
plm = plecat la magazin
laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno